Οι εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ υποδέχονται τα Χριστούγεννα με μια μεγάλη γιορτή γεμάτη βιβλία, μουσική, κρασί και κεράσματα, καθώς και συναντήσεις με τους αγαπημένους σας συγγραφείς, σ’ ένα ολοήμερο πάρτι για μικρούς και μεγάλους.
Το Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2018 ελάτε στον ΠΟΛΥΧΩΡΟ ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ από τις 12 το μεσημέρι, για να γιορτάσουμε με χριστουγεννιάτικη διάθεση τη συμπλήρωση 25 χρόνων των εκδόσεων στα ελληνικά γράμματα.
Ελάτε να γνωρίσετε από κοντά τους συγγραφείς του Μεταιχμίου, να σας υπογράψουν τα νέα βιβλία τους και να διασκεδάσουμε με jazz standards, χριστουγεννιάτικες μελωδίες και σύγχρονα ακούσματα από τους Κώστα Γιαξόγλου (πιάνο) και Γιάννη Παπαναστασίου (σαξόφωνο).
Φυσικά και οι μικροί μας φίλοι θα έχουν την τιμητική τους, καθώς οι εκδόσεις Μεταίχμιο έχουν ετοιμάσει ένα χριστουγεννιάτικο εργαστήρι για παιδιά από 4 ετών.
Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2018, στις 12:30 το μεσημέρι
Ο Άγιος Βασίλης χρειάζεται ένα διάλειμμα. Έτσι φέτος αναθέτει στα ξωτικά του να μοιράσουν τα δώρα και ο ίδιος φεύγει για κρουαζιέρα. Όμως, αυτές οι διακοπές μπορεί να μην είναι τόσο διασκεδαστικές όσο ήλπιζε! Ακολούθησε τον Αϊ-Βασίλη σ’ ολόκληρο τον κόσμο, μέσα από μια σειρά ξεκαρδιστικές φωτογραφίες. Σας περιμένουμε για να περάσουμε μαζί ένα δημιουργικό χριστουγεννιάτικο πρωινό!!! Παρέα με την Κατερίνα (Μαμά Για Σπίτι) και τη Σωτηρία (My Little World), θα διαβάσουμε τη διασκεδαστική περιπέτεια του Αϊ-Βασίλη, θα κατασκευάσουμε τη δική μας χριστουγεννιάτικη κορνίζα, θα ζωγραφίσουμε και θα διασκεδάσουμε!
Πολυχώρος Μεταίχμιο
Ιπποκράτους 118, Αθήνα