Οι Εκδόσεις Πατάκη με αφορμή τον Περίπατο Βιβλίου 2017 και την καμπάνια Διαβάζω κι Αλλάζω 2017, προσκαλούν τους μικρούς αναγνώστες σε μια εκδήλωση με θέμα την αγαπημένη σειρά παιδικών βιβλίων Η Χαρά και το Γκουντούντου Ευγένιου Τριβιζά. Το Σάββατο 22 Απριλίου 2017 και ώρα 13:00 το μεσημέρι στο βιβλιοπωλείο των Εκδόσεων Πατάκη, οι ηθοποιοί Μένια Αναγνωστοπούλου και Δημήτρης Ζωγραφάκης ζωντανεύουν με θέατρο, μουσική, παιχνίδι και με κούκλες μικρές ιστορίες της Χαράς και του Γκουντούν.