Η Ελληνοεκδοτική έχει δημιουργήσει το “Έλα να σου πω μια ιστορία”, τη δωρεάν αφήγηση των παραμυθιών της μέσω της εφαρμογής QR reader. Έτσι, οι μικρές αναγνώστες έχουν τη δυνατότητα να ακούσουν δωρεάν την αφήγηση των παραμυθιών από tablet ή smartphone, σαρώνοντας τον κωδικό QRcode που βρίσκεται στο εσώφυλλο των βιβλίων. Λίγες μέρες πριν από τα Χριστούγεννα, η Ελληνοεκδοτική προσφέρει δωρεάν στους αναγνώστες του Τaλκ την αφήγηση του παραμυθιού “Ο Τρακατρούκας ο Καλικάντζαρος…!” της Ελένης Μπετεινάκη. Αφηγείται η συγγραφέας! Ας το απολαύσουμε για να μπούμε σε γιορτινό κλίμα!